Slide background

7 powodów, które hamują zmiany w naszym życiu

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego pomimo chęci i planów wielu z nas ciężko jest dokonać zmian w swoim życiu? Dlaczego nie podejmujemy zmian - zarówno tych zawodowych jak i życiowych?

 

Czytaj dalej


Nie każda metafora uskrzydla

Biuro Obsługi Klienta w jednej z jednostek administracji publicznej, sytuacja autentyczna:

Urzędnik: Nie da się (odpowiedział na zadane przez Klientkę pytanie)

Klientka: Jak to się nie da?

Urzędnik: No po prostu się nie da, nie ma takiej możliwości proszę Pani

Klientka: Rozumiem, że sytuacja jest problematyczna i nietypowa, ale może istnieje jakiś inny sposób? Alternatywne rozwiązania?

Urzędnik: Nie (westchnął), to tak jakby była Pani zdrowa i przyszła z żądaniem, że chce mieć żółtaczkę.

(dla ciekawych kontynuacji tej historii - udało się, ale trzeba było wyjść poza utarte ścieżki procedur).

 

Czytaj dalej


6 sposobów na efektywniejszą pracę w biurze

Jak usprawnić swoją pracę? Pytanie, które zadajemy sobie wszyscy. Jedne rozwiązania są bardzo trafne i na długo “zadomawiają się” w organizacji, inne są przejściowe lub szybko wycofywane. Sprawniej, szybciej, mniej obciążająco - takie cele stawiamy tworząc nowe usprawnienia.

 

Czytaj dalej


Czy szef powinien szkolić się z zespołem?

Zdania są podzielone. Oczywiście w tym temacie są entuzjaści i sceptycy, szczególnie jeśli mówimy o szkoleniach z tak zwanego obszaru umiejętności osobistych. Kiedy rozważa się za i przeciw najczęściej można dojść do wniosku, że to pracownicy mają więcej do stracenia niż szef biorący udział w szkoleniu. Bo czy temat budowania zespołu lub technik sprzedaży można omawiać bez udziału/czy z udziałem szefa? A czy podczas warsztatów z kreatywności lub wystąpień publicznych szef powinien być obecny, czy też nie?

 

Czytaj dalej


Czego klient nie wybaczy sprzedawcy!

Sprzedaż to nie lada sztuka. Każdego dnia wkładasz maksimum wysiłku by pozyskać klienta i z sukcesem zrealizować sprzedaż. Walczysz o niego jak lew, dzwonisz, jedziesz na spotkanie, starasz się świetnie wypaść, nie popełnić żadnego błędu. Dlaczego więc, mimo iż wszystko szło zgodnie z planem, klient jednak zrezygnował? Przedstawiamy 5 najczęściej popełnianych błędów przez sprzedawców. Ich nieświadomość może wiele kosztować, ponieważ niektórych z nich, klienci po prostu nie wybaczą.

 

 

Czytaj dalej


Jak rekrutować żeby złowić grubą rybę?

Parafrazując współczesnego „myśliciela” można powiedzieć, że rekrutacja jest jak cebula, ma warstwy. I warstw tych w całym procesie rekrutacji jest naprawdę wiele. Za to prostych recept wręcz przeciwnie – nie ma dużo. Dobrze przeprowadzony proces rekrutacyjny firmy bazuje na polityce kadrowej, strategii rozwoju i modelu kompetencyjnym obowiązującym w firmie. Model kompetencyjny to spis kompetencji pracowników uporządkowany w skupiska, którym towarzyszą opisy behawioralne określonych zachowań, uważanych za pożądane w danej organizacji. Z niego wynika kompleksowy model selekcji, rozwoju i szkolenia, motywowania i wynagradzania pracowników oraz ocen okresowych. Proces rekrutacji skupia w sobie, jak w soczewce obraz całości zarządzania firmą oraz jakości tego zarządzania. A na dobry efekt wpływają bardzo różne aspekty funkcjonowania i relacje w firmie.

Czytaj dalej


Najważniejsze zmiany w umowach na czas określony od 22 lutego 2016 r.

Zmiany w Kodeksie Pracy mogą mieć istotne znaczenie dla wielu pracodawców, ponieważ znacznie modyfikują obowiązujące do tej pory zasady zawierania i rozwiązywania umów o pracę na czas określony.

 

Czytaj dalej


4 najczęstsze grzechy menedżerów w relacjach z zespołem.

Od jakości relacji, jaką menedżer stworzy ze swoim zespołem zależy bardzo wiele, a właściwie wszystko, co można ująć pod postacią bilansu jego sukcesów i porażek, które ocenia przez pryzmat działań i zachowań podległych mu ludzi oraz czynników zewnętrznych. Czasem warto spojrzeć krytycznie na współzależności pomiędzy efektywnością zespół, a niuansami związanymi z psychicznym (dys)komfortem, warunkami panujących w zespole, i tak niedocenianą komunikację. Wyszczególniliśmy cztery najczęściej powtarzające się grzechy, które popełniają menedżerowie...

Czytaj dalej


Typologia klientów - jak odgadnąć typ klienta i dostroić się do jego oczekiwań?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Ty nawiązujesz z kimś dobry kontakt, a Twój kolega lub koleżanka nie może się z tą osobą porozumieć? A może przypominasz sobie sytuację, w której po spotkaniu miałeś odmienne odczucia na temat Waszego rozmówcy niż Twój towarzysz? Na czym to polega, że między jednymi typami osobowości wyzwala się nić porozumienia, a z innymi nie można się porozumieć? Za te i wiele innych składników porozumienia, w znacznym stopniu odpowiada nasza osobowość, która warunkuje różnorodność naszych zachowań, postaw i oczekiwań wobec relacji międzyludzkich.

Czytaj dalej


Szef, który motywuje! Czyli 3 kluczowe reguły, które zwiększają zapał ludzi do pracy.

Dobry przywódca nie tylko dzierży władzę, ale przede wszystkim motywuje pracowników, zagrzewa do walki i podsyca ambicje. Wszyscy to wiedzą, ale wielu menedżerów zastanawia się, jaką strategię przyjąć, by działać skutecznie na tym polu. Motywowanie przez gratyfikację finansową nie wystarcza, co szczególnie i coraz częściej widać w zespołach dobrze wykwalifikowanych. Jak się do tego zabrać?

Czytaj dalej


Kategorie

JerBa Skills

Fajnie, że jesteś na naszym blogu :) Jesteśmy entuzjastami rozwoju kompetencji i chcemy tutaj podzielić się naszą wiedzą na ten temat. 

Zachęcamy do komentowanie postów - miło nam będzie z Tobą podyskutować!

Nie przegap aktualności i daj się zainspirować! Bądź z nami w kontakcie i nie przegap:
- tematycznych artykułów biznesowowych
- propozycji szkoleń
- aktualnych promocji

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER 

 

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

Zadzwoń do nas: 530 30 30 01

lub napisz: start@jerbaskills.pl

Możesz też wysłać nam wiadomość przez formularz kontaktowy!

Polecamy szkolenia:

Bezpłatna konsultacja
Wybierz temat rozmowy i dogodny dla Ciebie termin, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą w tej sprawie.